Kokoomuslaiset eri toimielimissä

KAUPUNGINVALTUUSTO

Hanna Marva, kaupunginvaltuuston puheenjohtaja

Otso Huuska, valtuustoryhmän puheenjohtaja

Mikael Eklöf, jäsen

Iida Lampi, jäsen

Matias Marttinen, jäsen

Jere Saarela, jäsen

Samu Vahteristo, jäsen

Pentti Vilo, jäsen

 

KAUPUNGINHALLITUS

Samu Vahteristo, 1. varapuheenjohtaja – varajäsen Otso Huuska
Iida Lampi, jäsen – varajäsen Jere Saarela

Kaupunginhallituksen kaavoitusjaosto:

Iida Lampi, jäsen – varajäsen Jere Saarela

Konserni- ja elinvoimajaosto:

Samu Vahteristo, jäsen

 

VALIO- LAUTA- JA JOHTOKUNNAT

Keskusvaalilautakunta:

Pertti Peltonen, varapuheenjohtaja

 

Sivistysvaliokunta:

Mikael Eklöf, jäsen – Koivisto Janne, varajäsen

 

Sosiaali- ja terveysvaliokunta:

Leea Hiltunen, varapuheenjohtaja – varajäsen Marja Mäntynen
Harri Virtanen, jäsen – varajäsen Janne Koivisto

 

Tarkastuslautakunta:

Marika Leppänen, jäsen – varajäsen Anne Sieviläinen

 

Tekninen valiokunta:

Teija Sirola, jäsen – varajäsen Marja Mäntynen
Pentti Vilo, jäsen – varajäsen Jari Tauluvuori

 

Ympäristö- ja lupalautakunta:

Otso Huuska, puheenjohtaja – varajäsen Marja Mäntynen

 

Rauman Seudun jätehuoltoliikelaitoksen johtokunta:

Toni Yli-Karro, jäsen – varajäsen Marko Grönlund

 

KONSERNIYHTIÖT

Rauman Energia Oy: 

Jari Tauluvuori, hallituksen puheenjohtaja

 

Rauman Satama Oy:

Simo Heino, hallituksen jäsen

 

Rauman Meriteollisuuskiinteistöt Oy (Seaside Industry Park):

Hanna Marva, hallituksen jäsen

 

OSAKKUUSYHTEISÖT

Satakunnan Ammattikorkeakoulu Oy – SAMK:

Marja-Leena Alho, hallituksen jäsen

 

Länsirannikon Koulutus Oy WinNova:

Anu Sallinen, hallituksen varapuheenjohtaja

 

KUNTAYHTYMÄT

Satakunnan sairaanhoitopiiri:

Leea Hiltunen, yhtymävaltuuston jäsen

 

Maakuntavaltuusto:

Mikael Eklöf, jäsen – varajäsen Pentti Vilo
Iida Lampi, jäsen – varajäsen Hanna Marva

 

Maakuntahallitus:

Matias Marttinen, jäsen – varajäsen Jere Saarela

 

Satakunnan sote-uudistuksen valmistelun johtoryhmä:

Samu Vahteristo, jäsen